Kratom a alternativní medicína

Kratom a alternativní medicína

Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický strom z jihovýchodní Asie, jehož listy se po staletí používají v tradiční medicíně. V posledních letech se kratom stal populární i v západních zemích, kde se používá jako alternativa k opioidním lékům proti bolesti a pro léčbu úzkosti, deprese a dalších psychických a fyzických potíží.

Účinky kratomu jsou způsobeny alkaloidy, které obsahuje. Tyto alkaloidy působí na opioidní receptory v mozku a míchu, čímž tlumí bolest a navozují pocit pohody. Kratom má také stimulační účinky, které mohou zvýšit energii a zlepšit koncentraci.

Kratom se obvykle užívá ve formě prášku, který se rozmíchá ve vodě a vypije. Může se také užívat v kapslích nebo ve formě extraktu.

Existuje jen málo vědeckých důkazů o účinnosti a bezpečnosti kratomu. Některé studie naznačují, že kratom může být účinný při léčbě chronické bolesti a abstinenčních příznaků opioidů. Je však důležité poznamenat, že kratom může mít také vážné vedlejší účinky, včetně závislosti, předávkování a smrti.

V České republice je kratom legální, ale jeho prodej a distribuce je regulována. Kratom nesmí být prodáván osobám mladším 18 let a nesmí být propagován jako léčivý přípravek.

Před užíváním kratomu je důležité se poradit s lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás kratom bezpečný a vhodný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu